od Magdalena Růžičková - 0 Komentáře

Konopí a bolest: Základní principy

Možná vás to překvapí, ale konopí je skvělým pomocníkem, když jde o bolest. Ano, dobře jste slyšeli, konopí a bolest jdou dohromady jako míchaný salát se zálivkou. Tento úžasný přírodní dar nám může dokonce pomoci při bolesti zastavit děsivou spirálu závislosti na opioidních lécích. Cítíte se někdy jako stádo ovcí, které se pasou na pastvině plné lékárenských pilulek? No, já taky. A je to fajn. Je to přirozené. Reflektuje to naši dezorientovanost v dnešní době, kdy je pro nás obtížné pochopit, co je pro naše tělo nejlepší.

Konopí: Co to vlastně je?

Nedávno si mě Matyáš, můj úžasný syn, sebral do obchodního centra. Když jsme procházeli kolem obchodu se zdravou výživou, uviděl nějaké semínka, která se mu zdála zajímavá. "Mami, co je to? Konopí?" I přes své překvapení a mírný úžas nad tím, jak dobře byl na tento okamžik připraven, jsem mu vysvětlila, co je to konopí. A řekla jsem mu: "Ano, Matyáši, to je konopí. Je to rostlina, která nám může pomoci zmírnit bolest a ulevit od mnoha zdravotních problémů." Ve skutečnosti konopí může pomáhat při léčení velkého množství zdravotních obtíží. Představujte si, že je to takový superhrdinský batoh plný přírodních zdravotních beneficí.

Bolest a konopí: Jak to funguje?

Pravděpodobně se ptáte, jak je možné, že vám něco, co si můžete koupit v obchodě, může pomoci zmírnit bolest. A já vám to řeknu: Je to naprosto logické! Konopí obsahuje unikátní spojení chemicalií nazývaných kanabinoidy, které dokáží obnovit rovnováhu v našem endokanabinoidním systému. Ano, je to tak jednoduché. Ale proč to tak funguje?

Ovládání bolesti s konopím: Bolest nebo radost?

Říká se, že s konopím můžete mít opravdu větší radost ze života. A víte proč? Je to tím, jak konopí působí na náš endokanabinoidní systém. Tento unikátní systém je využíván naším tělem při řadě životně důležitých procesů. Například pri udržování rovnováhy mezi naši fyzickou a psychickou pohodou. Když pociťujeme bolest, náš systém je z nějakého důvodu vyšinutý. A to je ta chvíle, kdy přichází na řadu konopí. Kanabinoidy v konopí se připojují k našim kanabinoidním receptorům a pomáhají nám obnovit rovnováhu.

Druhy bolesti, které konopí může zmírnit

Vraťme se zpět k mému dnešnímu tématu: konopí a bolest. Zní to trochu jako název hudební skupiny, co? Ale pokud by to byl název skupiny, její první album by mohlo obsahovat písně s názvy jako: "chronická bolest", "bolest po operaci", "migréna", "artritida" a "bolesti spojené s menstruačním cyklem". A věřte mi, ty nejsou ani takové hity, jak by se mohlo zdát.

Konopí a chronická bolest: s konopím proti bolesti

Vztah mezi konopím a chronickou bolestí je tak trochu jako vztah mezi dobrým knihovníkem a knihami. Dobrý knihovník ví, kde v knihovně najdete tu nejlepší knihu, a stejně tak konopí ví, jak zmírnit tu nejhorší bolest. Lékařské studie ukazují, že konopí může být užitečné při léčení chronické bolesti. A pokud dokáže zabránit tomu, aby nás přepadala bolest jako špatný šálek kávy na pokročilou hodinu, proč to nezkusit?

Konopí a menstruační bolesti: Proti bolestivému menstruačnímu cyklu

Ženy, víte co je to za pocit, když vás začne bolet břicho a máte pocit, jako by do vás dupalo stádo slonů? Ano, já vím. Myslím, že všichni dohromady dokážeme složit malý orchestr bolesti. Ale co když je tu možnost, jak se s tím vyrovnat? Co když je tu konopí, které nám může pomoci se vypořádat s tou nejhorší menstruační bolestí?

Závěrem

Pro mě je konopí něco jako ten malý každodenní zázrak, který nám může pomoci cítit se lépe. Ať už jde o chronickou bolest, migrénu nebo nepříjemné menstruační křeče, konopí má sílu nám pomoci. A já bych chtěla, abyste tuto sílu také poznali. Takže dalšíkrát, až vás bude něco bolet, nezapomeňte na tohle malé zelené rostlinko. Konopí může být skvělým řešením naší bolesti.