od Lenka Novotná - 0 Komentáře

Úvod do světa marihuanových gumových cukrů

V poslední době se mi stále častěji stává, že na sebe koukám skrze oblak dýmu z mého vodního bongu a ptám se sama sebe: "Lenko, není čas to zkusit jinak?" Nejsem sama, stále více lidí se obrací k ediblům - jedlým výrobkům s marihuanou - jako alternativě k kouření. Až několikrát jsem se se svou dcerou Mirkou bavila o tom, kolik bychom měli vzít jedlých výrobků s marihuanou. Zvlášť oblíbené jsou v poslední době gummy edibly - malé gumové cukríky, které vypadají jako obyčejné bonbóny, ale překvapí vás jejich účinek. Jejich síla může být různá, jejich velikost je však většinou konzistentní - jedná se o malou 10mg gummy pilulku. Ale jak silná je tato guma skutečně?

Pochopení měření 'mg' v gummy edible

Je třeba vysvětlit, jak funguje dávkování v jedlých produktech s marihuanou. Říká se, že jedlá mají "těžkou ruku". Co to znamená? No, je to jednoduché. Pokud kouříte marihuanu, effekt je téměř okamžitý. Ale s jedlými je to jiné. Trvá to o něco déle, než se projeví účinky, někdy i několik hodin. První tip? Nikdy nesnídejte další gummy, jen proto, že si myslíte, že první nefunguje! Dávka 'mg' u gummy ediblů ukazuje, kolik THC je v jednom gummy cukru. THC je látka v marihuaně, která vám dává pocit omámení. Takže gummy s 10 mg THC by vám mělo poskytnout středně silný účinek.

Můj vlastní experiment s gummy edibly

Vzpomínám si, jak jsem poprvé zkoušela gummy edibles. I já jsem udělala běžnou chybu a přemýšlela jsem, proč mi jedno gummy nic nedělá. Zakrátko poté, co jsem snědla druhé, jsem pochopila, proč všichni říkají, abyste byli trpěliví. Na vlastní kůži jsem zažila, jak silný může být účinek jednoho gummy. Celý zbytek večera jsem se cítila jako na horské dráze. Od té doby jsem se naučila být s gummy edibles opatrnější. Ale nebojte se, pokud dávku a rychlost konzumace přizpůsobíte vaší odolnosti a zkušenostem, může to být velmi příjemná zkušenost.

Vliv 10mg gummy na tělo a mysl

I přes všechny tyto informace se může stále jevit obtížné pochopit, jak se bude tělo a mysl po konzumaci jednoho 10mg gummy cítit. Účinky samozřejmě mohou být různé, ale takto bych je popsala já. Po asi hodině začínáte cítit první účinky. Nejprve se může zdát, že se nic neděje, ale po chvilce začnete vnímat lehký pocit euforie. Je to jako byste se cítili lehce opilí, ale bez fyzických nevolností, které alkohol často přináší. Můžete se cítit více uvolnění, vaše mysl je pokojnější a svět kolem vás může vypadat jasnější a krásnější. To může pokračovat asi 2 až 3 hodiny, záleží na tom, jak rychle tělo THC dokáže zpracovat.

Tipy pro bezpečnou konzumaci gummy edibles

Pokud jste začátečník, může se zdát tento svět trochu strašidelný. Ale nebojte se, mám pro vás několik tipů. První a nejdůležitější - buďte trpěliví. Počkejte a uvidíte, jak se vaše tělo na první gummy reaguje. To může trvat i několik hodin! Druhý tip - buďte v bezpečném a pohodlném prostředí. Pokud si nejste jisti, jak se budete po konzumaci cítit, je lepší být někde, kde se cítíte v pohodě a bezpečně. Jako třetí tip - mějte někoho, kdo to s vámi vyzkouší. Máte-li někoho, kdo má s tímto zkušenosti, může to být uklidňující a také vám může pomoci lépe vnímat efekt. Můj poslední tip - jezte gummy edibles s jídlem. Někteří lidé hlásí menší nevolnosti po konzumaci edibles na prázdný žaludek, takže je lepší je mít něco v žaludku.

Ačkoli nadužití je nepravděpodobné, předtím se nejdříve seznámte s marihuanou

Než začnete experimentovat s gummy edibles, stojí za to se seznámit s drogou samotnou. Marihuana je přirozeně vyskytující se rostlina, která může ovlivnit naše vnímání a náladu. Pravidelná konzumace marihuany, zvláště v mladém věku, může mít dlouhodobé zdravotní důsledky. Říkám to proto, že nikdy nic nezkouším, aniž bych se předtím velmi pečlivě seznámila s potenciálními účinky a riziky.

A jak je to s gummy edibles a zákonem?

V České republice je marihuana pro léčebné účely legalizovaná, ale ještě ne pro rekreační užívání. Pěstování malého množství marihuany pro osobní potřebu je však decriminalizováno. Pokud se sladíte s těmito zákony a předpisy, můžete si užívat edibles bez strachu z právních problémů. Ať už si gummy edibly zvolíte pro všeobecnou zábavu, nebo jako pomocníka v boji s některými zdravotními problémy, vždy si pamatujte, že jde o silné látky, které by měly být konzumovány s opatrností a respektem.