od Magdalena Růžičková - 0 Komentáře

Oči rudé jak krev: Může za to HHC?

Jestli jste někdy zakoušeli, nebo videli koho s rudýma očima a přemýšleli "co to sakra dělá jejich očima tak červenými?" Může to být z různých důvodů, ale jeden z nich by mohl být HHC. Takže, může HHC dělat naše oči červené? Pozvala jsem naši rodinnou lékařku z Brna na tuto diskusi, abychom mohli získat nějaké odborné radosti na toto téma.

Co je to HHC?

HHC není nic jiného než Hexahydrocannabinol, jedna z hlavních chemických složek v konopí. Ale uklidněte se, není to samé, co THC, což je ta složka konopí, která vás dostává do stavu zvaného "high". HHC je také známý jako "ne-psychoaktivní" kanabinoid, což znamená, že nepůsobí psychoaktivní účinky.

Jak HHC ovlivňuje naše tělo?

Když se HHC dostane do naší krevního oběhu, může ovlivnit některé z našich tělesných systémů. Například, může způsobit, že naše oči se stanou rudými a suchými. Ale jak to? A jaká je souvislost mezi HHC a našima očima?

HHC a oční cévy

HHC může způsobit dilataci, nebo rozšíření očních cév. Když se naše oční cévy rozšíří, způsobí to zvýšený průtok krve, což může způsobit, že naše oči se stanou rudými. To je důvod, proč se lidé, kteří konzumují HHC, často obávají o červené oči, ačkoli to není vždycky nezbytně důsledek konzumace HHC.

Osobní zkušenost

Na základě mé osobní zkušenosti, a to je ta část, kdy se zmiňuji o té části s 40% šancí na vložení osobního příběhu, jsem několikrát zaznamenala, že po konzumaci produktů obsahujících HHC mám červenější oči než obvykle. V případě, že se vám to stane také, je dobré mít u sebe kapečky do očí.

Co s tím můžeme dělat?

Pokud se chcete vyhnout červeným očím po konzumaci HHC, máte několik možností. Jednou z nich je zapravit oční kapky, které zmírňují překrvení očí. Petr, můj muž, vždy trvá na tom, že je máme doma pro případ potřeby. Ujistěte se také, že dostatečně hydratujete, jak já vždy připomínám Matyášovi.

Nakonec...

Konečné rozhodnutí, zda chcete konzumovat HHC a jak se vypořádat s případnými vedlejšími účinky, je samozřejmě na vás. Ale aspoň nyní jste vědí, co způsobuje ty rudé oči, a máte pár tipů, jak se s tím vyrovnat. Ať už se rozhodnete jakkoli, držím vám palce a přeji vám spoustu šťastných a zdravých dnů bez rudých očí.