od Pavel Novák - 0 Komentáře

O čem to mluvíme? Co to je CBG?

V posledním desetiletí, jistě jste slyšeli o CBD, THC a dalších kanabinoidů lhostejně, pokud jste konopný fanoušek nebo ne. Ale víte, co je CBG? Jestliže vaše předchozí odpověď byla "nejsem si jistý," pak nebojte. Nejste sami. Málo mluveno kanabinoid, komplexní kanabigerol, nebo CBG, je ve skutečnosti jeden z nejdůležitějších kanabinoidů, které existují. Bez CBGu by nebylo CBD ani THC.

Jenže se CBG začíná dostávat do popředí vědeckého výzkumu a mnoho lidí se začíná divit: "Jak dlouho trvá, než CBG účinkuje?". Dobrá zpráva je, že jsem tady, abych vám poskytl odpověď. Mám za sebou leta výzkumu a zkušeností s konopím a tak můžu odpovědět na všechny vaše otázky. Naše cesta objevování CBG právě začíná, tak pojďme na to!

Proč bychom měli být nadšeni z CBG?

Moje zájem o CBG začal, když jsem přečetl výzkum o tom, jak mu připisují některé úžasné zdravotní výhody. Studie ukazují, že CBG může pomoci s problémy, jako je zánět, bolest, nádorové buňky… dokonce i glaukom! Velmi mě to zaujalo a chtěl jsem to prozkoumat hlouběji.

V podstatě jsem si uvědomil, že CBG je mocný lékařský kanabinoid, který si zaslouží více pozornosti. Nejlepší na tom je, že, na rozdíl od THC, CBG nepůsobí psychoaktivní účinky. To znamená, že můžete cítit úžasné zdravotní výhody bez toho, aniž byste se cítili "high".

Jak dlouho trvá, než se CBG projeví?

Teď k hlavní otázce: Jak dlouho trvá, než se CBG projeví? Odpověď závisí na řadě faktorů. Hlavními faktory, které určují, jak dlouho trvá, než se CBG projeví, jsou druh produktu, který používáte, vaše tělesná hmotnost a metabolismus, a další osobní faktory.

Ve všeobecnosti, ale moje vlastní zkušenosti a zkušenosti mnoha lidí, které znám, ukazují, že CBG olej obvykle začíná působit do 15 až 60 minut po sublingvální aplikaci (pod jazykem). Pokud jste použil CBG v kapslích, může to trvat až 90 minut, než se účinky projeví, protože kapsle musí projít vaším trávicím systémem.

Chcete zrychlit účinky CBG? Tady je několik tipů

Někdo může říci "Pavel, chci, aby CBG začalo působit okamžitě! Co mám dělat?". To je skvělá otázka a mám pro vás pár tipů. Prvním je, že když používáte CBG olej, nejdříve ho pod jazykem po dobu 60 sekund než ho polknete. Tento proces pomáhá kanabinoidu rychleji se vstřebávat.

Pokud jste ochotni zkoušet něco trochu jiného, můžete se podívat na CBG ve formě vapes (e-cigarety). Vaping CBG by mělo poskytnout rychlejší účinky, protože kanabinoid je absorbován přes plíce a jde přímo do krve. Z osobní zkušenosti mohu říci, že účinky se projeví téměř okamžitě!

Doufám, že vám tento článek pomohl pochopit lépe, jak dlouho trvá, než CBG účinkuje a jak můžete urychlit jeho účinky. Jako vždy, pokud máte nějaké další otázky, neváhejte se na mě obrátit. Těším se na další objevování světa konopí s vámi!