od Lucie Nováková - 0 Komentáře

Úvod do tajemství THCP

Oh, pařížské vinárny! Jak se možným objevení THCP odráží od mých zažloutlých zubů, zatímco se snažím vychutnat svou kávu. THCP, jinak známé jako tetrahydrocannabiforol, je jedním z novějších a nejvíce vzrušujících objevů v oboru lékařského využití konopí. Ale jak bylo THCP objeveno? Pojďme se společně ponořit do tohoto nápaditého příběhu.

Jak se začal psát příběh THCP?

Na počátcích objevu THCP stál tým vědců z Itálie. Kakovostní espresso a zapeklý těstovinový koláč ve špičkové kavárně Bologna nedaleko univerzity, to byla jiskra, která spustila ohňostroj objevu THCP. Oslava úspěchu začala tím, že zkoumali výtažky z konopí a snažili se identifikovat jednotlivé sloučeniny, které se v nich nacházejí. A právě v tomto procesu narazili na něco neobvyklého. Jaké bylo jejich překvapení, když narazili na molekulu, kterou dříve nikdo nepopsal! Tato neznámá chemická sloučenina měla podobné strukturální vlastnosti jako THC (tetrahydrocannabinol), ale byla mnohem silnější. Bylo to THCP - tetrahydrocannabiforol.

Co to pro nás znamená?

Konečně si možnám říkáte, co to pro nás znamená? Jak může být objev THCP pro obyčejné člověka relevantní? Váš zájem mě těší. Po dlouhém výzkumu (a několika plechovkách Pilsner Urquell, díky Václave!) jsem konečně přišla na to, proč je THCP tak důležité. Například, moje teta Truda může potvrdit, že užívání léků na základě THCP jí pomohlo zmírnit bolesti způsobené její artritidou. Ale ona je jen jednou z mnoha.

Naše cesta k THCP. Literatura, laboratoře a léky.

Vědci v Itálii začali zkoumat tuto novou sloučeninu a jaký má na těle vliv. Bylo zjištěno, že tato molekula je silnější než THC. THC je sloučenina, kterou si většina lidí spojuje s konopím, ale THCP se zdá být o mnoho silnější. To značí, že THCP může přinést mnoho nových možností pro lékařské využití konopí. Například může pomoci zmírnit bolest, krátkodobou ztrátu paměti, nevolnost a další nepříjemné symptomy, které mohou lidem komplikovat život. No, a teď, jak říká Václav, je na čase jít do přírody a vyzkoušet to. Smíchu zdraví!

Příběh z mého života

Dovolte mi, abych na závěr podělila o svoji osobní zkušenost s THCP. Ale však co, zážitky jsou přece to, co dělá život zajímavým! Jednoho dne, když jsem šla na procházku s Václavem, jsme potkali starého přítele, který se dlouhodobě léčil s bolestmi zad. Přítel mi řekl, že si pořídil olej s vysokým obsahem THCP a že to pro něj bylo jako zázrak. Bolesti zmizely! Bylo to poprvé, kdy jsem se setkala s THCP mimo vědeckých článků, a musím říct, že mi to otevřelo oči. Rozhodla jsem se prozkoumat tuto fascinující molekulu a vše, co s ní souvisí. A tady jsem teď, s vámi, se svým článkem o objevu THCP. A jak pravil jeden moudrý pán - čas ukáže!