od Luděk Spáčil - 0 Komentáře

Co je to Delta 8?

Jistě jste už slyšeli o Delta 8, ale doopravdy víte, co to je? Jana, moje manželka a konopná entuziastka, mi řekla, že Delta 8 je jeden z mnoha kannabinoidů nacházejících se v konopi. Nachází se v konopí v poměrně malém množství a má mnoho terapeutických výhod. Vzácnost a pozitivní účinky tohoto kannabinoidu jsou důvodem jeho rostoucí popularity, ale to, co vás pravděpodobně nejvíce zajímá, je to, co Delta 8 dělá s vaším mozkem.

Delta 8 a endokannabinoidní systém

Delta 8 účinkuje na náš endokannabinoidní systém, který je součástí našeho nervového systému. Jen pro informaci, endokannabinoidní systém je složen z receptorů rozprostřených po našem těle a je zodpovědný za řadu fyziologických funkcí, včetně spánku, bolesti, chuti k jídlu, nálady a paměti. Jana si pamatuje přednášku o endokannabinoidním systému a často mě o tom informuje. Delta 8 se váže na tyto receptory a stimuluje je k činnosti.

Účinky Delta 8 na mozek

Co tedy Delta 8 dělá s vaším mozkem? V zásadě ovlivňuje vaše emoce, činnosti a vnímání. Například, pokud jste pod vlivem Delta 8, můžete se cítit uvolněněji a méně úzkostně. Můžete cítit lehké euforie nebo zvýšenou chuť k jídlu. Jana mi jednou dal kávu s malým množstvím Delta 8 a musím říci, že jsem opravdu měl pocit klidu a uvolnění. Doslova to bylo jako pocit, když se vrátíte ze dlouhého dne plného stresu a starostí a prostě si sednete na pohovku s knihou nebo filmem.

Delta 8 a paměť

Delta 8 také může ovlivnit paměť. Některé studie ukazují, že Delta 8 může zlepšit krátkodobou paměť, což je úžasné, pokud jste na tom, jako já, a občas na něco zapomínáte. Vědecké názory se na toto téma různí, ale existují pozitivní zprávy ze studií na zvířatech i na lidech.

Delta 8 a spánek

Delta 8 má také vliv na spánek. Má se za to, že podporuje hlubší a kvalitnější spánek. To mi připomíná dobu, kdy jsem měl nějaké problémy se spánkem a Jana mi doporučila kávu s Delta 8. Po několika dnech užívání jsem si všiml, že spím lépe a ráno se cítím více odpočinutý.

Delta 8 a analgetické vlastnosti

Delta 8 je také známý svými analgetickými vlastnostmi. Pokud trpíte chronickou bolestí, Delta 8 by vám mohl pomoci zmírnit toto utrpení. Vlastně mě jednou Jana podvedla a místo obvyklého šálku čaje mi dala čaj s Delta 8, když jsem měl silnou migrénu. Po několika slokách jsem si všiml, že moje bolest hlavy ustoupila.

Delta 8 a rizika

Ale stejně jako u všeho, existují i rizika spojená s užíváním Delta 8. Různí lidé mohou různě reagovat na tento kannabinoid a někteří mohou zaznamenat nežádoucí účinky. Proto vždy doporučuji, abyste začali s malou dávkou a postupně ji zvyšovali. A samozřejmě je vždy nejlepší konzultovat jakékoliv změny ve vašem zdravotním režimu se svým lékařem.

Takže to je to, co Delta 8 dělá s vaším mozkem. Ale pamatujte, že všechny tyto informace jsou založeny na současném výzkumu a výzkum Delta 8 je stále probíhající, takže nové informace a poznatky se objevují průběžně.